Navigation

Mart 2023

Mata Otomotiv İşçilerine Polis Ablukası

Direnişlerinde bir ayı geride bırakan Birleşik Metal-İş üyesi Mata Otomotiv işçileri 27 Martta İstanbul/Tuzla’dan Ankara’ya yürüme kararı almıştı. Haklarını arayan ve seslerini duyurmak isteyen işçiler, yoğun polis ablukasına alındı, yürütülmedi. İşçiler 28 Martta Ankara’ya giderek bakanlığa, meclise ve siyasi partilere taleplerini iletti.

Şarkı: Mata İşçisi Omuz Omuza

Bu şarkıyı hep beraber dinleyelim, hep beraber seslendirelim! Birleşik Metal-İş üyesi Mata Otomotiv işçileri hakları için haftalardır omuz omuza direniyor. Müzisyen dostlarımızın onlar için uyarladığı şarkıyı paylaşmaktan sevinç duyuyoruz: “Mata İşçisi Omuz Omuza!

Mata Direnişi: Özcan Atmaca

Tesla, Jaguar, Bentley, Aston Martin, Audi gibi üst segment otomotiv firmalarına üretim yapan Mata Otomotiv'de direniş devam ediyor. Birleşik Metal-İş Sendikası İstanbul 1 No'lu Şube Başkanı Sayın Özcan Atmaca ile direniş üzerine yaptığımız röportajımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Mata İşçileri Mücadelesinde Kararlı

Tesla, Jaguar, Bentley, Aston Martin, Audi gibi üst segment otomotiv firmalarına üretim yapan Mata Otomotiv'de direniş devam ediyor. Birleşik Metal-İş üyesi işçiler bugün dünden daha güçlü ve kararlı!

MATA İşçileri: Sorunlar ve Talepler

DİSK Birleşik Metal-İş sendikasının örgütlü olduğu MATA fabrikasında işçiler hakları ve gelecekleri için mücadele ediyor. Yaşananlara ilişkin kamuoyunda oluşan bilgi kirliliğini temizlemek, işçilerin taleplerini net ve anlaşılır hale getirmek üzere şube yöneticisi Sayın Can Emrah Ülgü ile yaptığımız röportajı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

MATA İşçileri: “Hakkımızı Alacağız!”

İstanbul Tuzla’da bulunan Birleşik Metal-İş Sendikası üyesi Mata Otomotiv işçileri, ek zam başta olmak üzere çalışma koşullarının iyileştirilmesi, işçi sağlığı ve iş güvenliği kurallarına uyulması talepleriyle iş bıraktı.